на першу контакти на першу

Укриття в стінах монастиря

В 1746 році на запрошення вінницького старости і полковника Людвіка Каліновського, за дозволом луцького єпископа, до Вінниці прибули перші брати капуцини, щоб заснувати тут монастир. А вже в 1761 році – 18 лютого Луцький і Брезький єпископ Антоній Воллович освятив храм.

Часи змінювались і в 1888 році царська влада змусила братів покинути вінницький монастир, останній капуцинський осередок на українських землях. Монастирський храм став парафіяльним.

Після протестів вірних в 1989 році в Москві радянська влада передала храм спільноті католиків. В 1992 році, майже після вікової перерви, брати капуцини повертаються до Вінниці. На початку вони змушені оселитися над храмом (монастирську частину не повернули).

Згодом брати капуцини потурбувались про органи, які було винесено з колишнього домініканського храму (тепер в цьому храмі знаходиться православна церва). Органи було відремонтовано в польській органній фірмі Ежи Куклі та встановлено в костьолі Матері Божої Ангельської. А в 1999 році відбувся там перший органний концерт.

В 2001-2002 роках завдяки допомозі багатьох доброзичливих людей було викуплено перші монастирські кел’ї (житлові кімнати), що сприяло покращенню умов для функціонування парафії, яка стрімко розвивалась. Зі сторони вулиці Соборної було зроблено монастирську браму, парафіяльну бібліотеку, розмовницю та катехетичні зали. Згодом були викуплені також келії на другому поверсі одного крила монастиря і приміщення, де колись мітилась монастирська кухня і трапезна.

Постійно не вистачало залів, де можна було б збиратися групами. Було розпочато працю в підвалах під храмом. Руйнувались бетонні стелі, стіни… образ жебрацтва і розпачу. Через три роки тяжкої праці зявилися три гарні зали.

Храм та підвали під храмом було віддано католицькій спільноті офіціальним актом, але підвали під монастирем – ні. Ці приміщення за державними законами належали місту. В часи радянського союзу тут було споруджено протиатомне укриття для високопосадовців, так званих «чиновников».

Запрошуємо передивитись фотографії: як виглядають ці приміщення ще дотепер.

За матеріалами сайту Radio Wnet Winnica

developed by: X-group